Koszt wynajmu różni się w zależności od terminu, ilości dni i osób. Im dłuższy okres pobytu, tym korzystniejsza cena.
W domku może nocować maksymalnie 8 osób (4 pojedyncze łóżka, 1 łóżko małżeńskie, kanapa narożnikowa oraz dodatkowy materac do rozłożenia na podłodze).
Minimalny okres wynajmu to 3 doby. Wyjątkiem jest pobyt na weekend (od piątku do niedzieli), jednak w takiej sytuacji obowiązuje podwyższona cena za dobę. Na pobyty 3 dobowe np. od czwartku do niedzieli obowiązuje normalna stawka za dobę. Koszt będzie taki sam jak w przypadku pobytu na sam weekend, dlatego najbardziej opłaca się przyjechać na 3 doby.
Doba zaczyna się o godz. 15:00 i kończy o 12:00 następnego dnia (o ile wynajmujący i najemca nie postanowią inaczej). W sezonie letnim wynajem trwa od soboty do soboty. Zameldowanie możliwe jest w godzinach 17:00-21:00, natomiast wymeldowanie do godz. 10:00 (o ile wynajmujący i najemca nie postanowią inaczej).
Kaucja wynosi 1000 zł i jest pobierana w dniu przyjazdu. Zwracamy ją w dniu wyjazdu, po stwierdzeniu braku zniszczeń.
Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zadatku (1/3 całej kwoty) na wskazany poniżej numer konta, maksymalnie w ciągu 48 godz.
Pozostała część (łącznie z kaucją) płatna jest gotówką z momentem przyjazdu lub przelewem odpowiednio wcześniej.

Dane do przelewu (UWAGA, ZMIENIŁY SIĘ DANE!):


Odbiorca: Marcin Jaruszewski
NIP: 5892069008
Adres: Olsztyńska 3B/16, 80-395 Gdańsk
Nr Konta: PL 39 1050 1764 1000 0090 7221 5644
Bank: ING BANK ŚLĄSKI
Tytułem: „Zadatek za wynajem domku Kaszubski Eden + termin (np. 3.05-6.05.2023r.)”.

Zanim nie otrzymają Państwo oficjalnego maila z potwierdzeniem rezerwacji, proszę nie wpłacać zadatku. Dopiero otrzymanie potwierdzenia rezerwacji gwarantuje jej przyjęcie.
Tytuł przelewu powinien zgadzać się z powyższym wzorem. Usprawni to proces rezerwacji.
Przykładowo, jeżeli całkowity koszt wynajmu wyniesie 1000 zł, to zadatek w wysokości 330 zł należy przelać na podany numer konta, w ciągu 48 godz. roboczych od dokonania rezerwacji, a 670 zł + 1000 zł kaucji zapłacić gotówką w dniu przyjazdu.

Ważne Informacje


Od 1.11.2021 r., w związku z optymalizacją podatkową, nie wystawiamy już faktur vat.
Nie realizujemy bonów turystycznych.
Wszystkie wpłaty mają formę zadatku. Termin zaliczka używany jest tylko umownie.
Jeżeli środki z kaucji nie wystarczą na pokrycie strat w całości, najemca odpowiada finansowo za powstałą różnicę. Wycenę powstałych zniszczeń dokonuje właściciel domku lub osoba delegowana przez niego do tego zadania. Pod pojęciem strata rozumiemy również czas potrzebny na przeprowadzenie naprawy i brak możliwości wynajęcia w tym terminie domku kolejnym osobom.

Koszty sprzątania są wliczone w cenę, jednak obowiązkiem gości jest zwrot obiektu w ogolnym stanie porządku i czystości. Mowa w szczególności o:
-zamiecionych podłogach;
-umytych naczyniach, płycie indukcyjnej, lodówce oraz piekarniku;
-posegregowanych śmieciach;
-nie wyrzucaniu papierosów i innych drobnych odpadów na teren działki;
-wygarnięciu popiołu z kominka, pieca od beczki kąpielowej, ogniska oraz grilla, i umieszczenie go w metalowym koszu na popiół;
-wyczyszczeniu rusztu grilla z tłuszczu;
-usunięciu odcisków palców z szyb,
-posprzątaniu ogrodu z odchodów zwierząt, pogryzionych kawałków drewna, kości itp.

W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo doliczenia do ceny końcowej dodatkowych kosztów sprzątania w maksymalnej wysokości 125 zł. Proszę jednak tego źle nie zrozumieć. Nikt nie bedzie dokonywał inspekcji czystości w białych rękawiczkach, ani arbitralnie nakładał opłatę za sprzątanie, aby zwiększyć zyski z najmu. Chodzi tylko o ułatwienie w przygotowaniu obiektu dla następnych gości.

Obowiązkiem najemcy jest segregacja śmieci. Gmina nakłada coraz bardziej restrykcyjne warunki odbioru odpadów, które są skrupulatnie sprawdzane, a nieposegregowane nieodbierane. W związku z powyższym goście mają obowiązek zabrać z posesji wszystkie nieposegregowane śmieci lub uiścić dodatkową opłatę 125 zł za ich segregację.

W cenie zawarta jest:
-czysta pościel (1 komplet na osobę);
-woda (woda w beczce kąpielowej wymieniana jest każdorazowo przy zmianie gości);
-prąd (do 15 kwh na dobę, powyżej dopłata wg wskazań licznika 1,20 zł za 1 kwh*);
-drewno opałowe do kominka, beczki kąpielowej oraz ogniska, w ilości 2 worki 120l na każdą dobę pobytu (3 worki na dobę w przypadku pobytu od piątku do niedzieli), jednak nie więcej niż 10 worków na tydzień. Koszt każdego dodatkowego worka to 40 zł*;
-środki czystości (papier toaletowy, ręcznik papierowy, płyn do mycia naczyń, mydło, worki na śmieci, zmywaki kuchenne, tabletki do zmywarki itp.). Brak ręczników kąpielowych! Goście zabierają własne ręczniki.

*Koszty dodatkowego worka drewna oraz zużycia prądu ponad limit zależą od aktualnych cen rynkowych. Podane ceny mają wyłącznie charakter informacyjny i zastrzegamy sobie prawo do ich zmiany.

Akceptujemy małe zwierzęta domowe bez dodatkowych opłat. Obowiązkiem najemcy jest sprzątanie po nich (wliczając w to odchody na trawniku). Obowiązuje bezwzględny zakaz spania zwierząt na oraz w naszej pościeli, chyba że zabiorą Państwo w tym celu własną. Pupile powinny mieć zadbane (stępione) pazury, gdyż mogą nimi zarysować panele podłogowe
Wewnątrz domku obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów oraz innych używek o intensywnym zapachu.
Nigdy nie stawiamy napojów ani jedzenia na odkrytym stole do bilarda!!!

Pobyt weekendowy, od piątku do niedzieli, z racji wyższej stawki cenowej traktowany jest jako 3 doby. W związku z tym w cenie jest 45 kwh prądu (3x15) oraz 6 worków opału (3x2). Realne zużycie prądu w domku to około 5-10 kwh na dzień. Nie dotyczy to jednak sauny (moc szczytowa 8 kwh na godz.) oraz klimatyzacji (moc szczytowa 3 kwh). Przekroczenie limitu prądu przez gości zdarza się bardzo rzadko. Limit został tak dopasowany, aby możliwie uniknąć poźniejszych dopłat.

W domku są 2 źródła ogrzewania: kominek oraz klimatyzacja. W kominku palimy drewnem. 2 worki opału na dobę wystarczają, aby ogrzać domek w sezonie grzewczym. Klimatyzacja pozwala na szybkie podniesienie temperatury wewnątrz, przy pomocy pilota, o kilka stopni. Proszę mieć natomiast na uwadze, że to urządzenie pełni funkcję dodatkowego źródła ogrzewania (nie zastępczego!), a jego sprawność drastycznie spada wraz z malejacą temperaturą na zewnątrz. Jest również bardzo prądożerne, co może wiązać się z dopłatą za zużycie prądu. Obowiązuje zakaz używania urządzenia przy temperaturze poniżej -5 stopni celsjusza.

Beczka kąpielowa ogrzewana jest przez piec zewnętrzny, w którym palimy drewnem. Nagrzanie wody w beczce do optymalnej temperatury może zająć od 2 godzin latem do nawet 12 godz. zimą. Zależy to głównie od temperatury otoczenia, ale także umiejętnego palenia w piecu czy mieszania wody. Zużycie drewna również wynika ze wspomnianych czynników. Przy temperaturze otocznia 15-20 stopni z reguły wystarczają 3-4 worki. Raz nagrzana woda w beczce trzyma temperaturę przez wiele godzin. Nagrzanie beczki kąpielowej podczas silnych mrozów może okazać się niewykonalne, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych.

W dniu przyjazdu konieczne będzie podpisanie prostej umowy najmu (warunki zwrotu kaucji oraz odpowiedzialność za nieszczęśliwe wypadki).
Nasza oferta skierowana jest do ludzi odpowiedzialnych, ceniących sobie pewien poziom kultury. Doskonale rozumiemy, że przyjazd na domek często ukierunkowany jest zamiarem spożywania na miejscu alkoholu. Kulturalne picie piwa przy ognisku albo w bani jest przez nas akceptowane. Organizacja hucznych, zakrapianych wysokoprocentowym alkoholem imprez, puszczanie muzyki na pełen regulator po godz. 22:00, wrzaski i ogólny brak poszanowania sąsiadów, jest niedopuszczalne.
Obowiązuje zakaz stawiania i rozpalania Grilla bezpośrednio pod oknem (może pęknąć szyba), przy drewnianej balustradzie tarasu czy elewacji domku (ryzyko pożaru). W grillu palimy tylko węglem.
Zakaz rozpalania ognia w piecu od beczki kąpielowej, gdy poziom wody w beczce znajduje się poniżej górnego wlotu do pieca (należy zawsze sprawdzać poziom wody). Piec posiada płaszcz wodny, który chroni elementy instalacji przed wysoką temperaturą.